UKEB ERKEN KAYIT AVANTAJI
Yeni Üyelik Etkinlik ve gelişmelerden haberdar olmak için üye olabilir veya giriş yapabilirsiniz...

NASIL BİR EĞİTİM ?

 

 

okul ukeb

 

NASIL BİR EĞİTİM?

Sorusunun yanıtını arayanlara anlatacaklarımız var…

İzmir’de farklı bir anlayış ile yeni bir okul açılıyor…

 

2006 yılında İzmir’de kurulan Küçük Kulüp Okul Öncesi Kurumları,

Küçükyalı, Karşıyaka, Narlıdere, Hatay Şubeleri ile eğitim sektöründe hizmet vermektedir. Okul Kurucusu Filiz Üstel’in 24 yıllık mesleki tecrübeleri, uzman eğitimci kadrosunun bilgi ve emekleri ile eğitim veren Küçük Kulüp Eğitim Kurumları, çocuğun bireyselliğini odağa alan bir anlayışı benimsemektedir.

Okul öncesi dönemin önemi ve hassasiyetleri ile öğrencilerini yetiştiren okulumuz,

ailelerden gelen yoğun istekler doğrultusunda sorumluluklarını İlk ve Ortaöğretim alanlarında da yerine getirme kararı almıştır.

Sepici Ailesi ve Üstel Ailesinin ortaklığında

2016- 2017 Eğitim Öğretim yılında hizmete girecek  olan Uluslararası Kültür Eğitim ve Bilim Okulları (UKEB);

Atatürk’ün yol gösterici olarak kullandığı, aklı ve bilimi çağdaşlaşmanın en gerçekçi yolu olarak seçmiş, uluslararası vizyona sahip, ülkemizin kültürü kadar evrensel kültüre de hakim olan, eğitimi yaşamının her alanına entegre edebilen, bilimsel düşünebilen, özgürce öğrenebilen ve yaşam başarısı olan bireyler yetiştirme heyecanı ile açılmaktadır.

 

 “ULUSAL DEĞERLERDEN ULUSLARARASI DEĞERLERE KÖPRÜ OLACAK” 

İdealleri olan, tutkulu, soran, sorgulayan; bütüncül düşünme, sentez yapabilme yeteneği ile donanmış, paylaşımcı, ekip ruhuna sahip, iletişim yeteneği güçlü bireylerle kurulmuş bir geleceği yaratmak için hazır olduklarını dile getiren Ukeb Okulları

“Farklı ülkelerin eğitim kurumları ile ortak programlar, projeler, kamplar ve festivaller geliştirerek ulusal değerlerimizden uluslararası değerlere bir köprü misyonunu da üstlenecektir.

Çocuklarımızın yeni kültür ve bakış açıları ile tanışmalarını, akademik düzeylerini geliştirmelerini de sağlayacak olan bu etkinlikler, yaşayarak öğrenmenin de örneğini oluşturuyor. Dünya insanı olma yolunda en önemli aşamalardan birini oluşturan yabancı dil eğitiminde de fark yaratan UKEB Okulları, müfredatında bulunan yabancı dilleri öğrencilerinin hayatın her alanında kullanabilmeleri için sahne sanatlarından müzik orkestralarına, uluslararası projelerden sınıf ortamına kadar aktif olarak kullanacakları alanlar yaratıyor’’

Küreselleşen dünyada dil eğitiminin önemi de gün geçtikçe artıyor.Dünya dili haline gelen ingilizce’nin tek başına yeterli olmadığı dünyamızda

UKEB Okulları ,yabancı dil eğitiminde de farklı bir yapı ve bakış açısı sergiliyor.

Yalnızca ,sözcük ve dilbilgisi kurallarının öğrenilmesine ilişkin çabaları eksik bulan Ukeb Okulları,o dilin kültürü ve edebiyatı ile bütün olarak değerlendirildiği bir anlayışı hayata geçiriyor.

 

Ünlü Gazeteci yazar Aziz Üstel’in Mentorluğunda gerçekleşecek olan

US- LOOP   ile görgü ve nezaket kuralları, giyim, konuşma- diksiyon, duruş gibi bireysel imajları belirleyen çalışmalar, çocuklarımızın entelektüel algılarını geliştirerek kişisel gelişimlerini destekleyeceğiz.

 

 

 

OKULUN HER YERİNDE HER AN SPOR VE SANAT!

UKEB İlk Ve Ortaokulları’nın açılacak olan ilk binasında, 24’er kişilik 20 derslik bulunacak.’’YAŞAYAN OKUL’’ sloganımızla öğrencilerimize okulun içerisine girdikleri andan itibaren kendilerine özgün , özgürce vakit geçirebilecekleri alanlar inşa ediyoruz.

Bilişim Teknolojileri, Resim ve Müzik atölyeleri, Radyoculuk,Medya okuryazarlığı,Gazetecilik,Muhabirlik,Televizyonculuk,Klasik orkestra,kodlarla notalar,solo-koro çalışmaları,

Dinamik Steam garajları gibi çocukların UKEB’in eğitim felsefesini yaşayacakları birbirinden özel bölümler bulunacak. Sportif faaliyetler ve sanatsal aktiviteler okulun her yerinde her an gerçekleşebilecek. Öğrenciler, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısında uluslararası mutfaklardan örnekleri tadarak, İzmir’in merkezinde, yemyeşil bir alanda   akademik başarılara olduğu kadar hayata da hazırlanacak.

9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi akademisyenlerin danışmanlığında hazırlanan Eğitim programları uygulanacak.

 

Avrupa’dan pek çok üniversite ve okulla ortak programlar uygulayacak olan UKEB’ e yurtdışında ki üniversitelerden de akademisyenler danışmanlık yapıyorlar.

 

 

 

 

 

EDP PROGRAMLARI

Psikologları ve gelişim uzmanları tarafından hazırlanan EDP (Emotional Development Program/Duygusal Gelişim Programı) ile öğrenciler, bireysel özelliklerine, öğrenme stillerine uygun programlarla kendilerini en doğru şekilde ifade etme ve bu sayede başarılı olma olanağına kavuşacak.

 

 

 

DİNAMİK STEAM GARAJLARI

Uzman Mentorlar, akademisyenler, öğretmenler eşliğinde fen, teknoloji, mühendislik ve matematik temel bilgilerini kullanarak çeşitli mühendislik tasarımları, bilgisayar, kod yazılım programları, robot tasarım uygulamaları, teknoloji, matematik, mekatronik etkinlikleri, girişimcilik, ustalık, marangozluk gibi birbirinden önemli ve yaratıcı çalışmaların gerçekleştirileceği Dinamik Steam Garajları, UKEB vizyonunun tipik bir örneği.

 

 

’YAŞAYAN OKUL’’

 

Eğitimin Görevi,Kişiye Eleştirel ve Derinlemesine Düşünmeyi Öğretmektir.Gerçek Eğitim Hedefi,Zeka ve Karakterdir.

 

Amacımız ,çocuklarımıza çok mutlu,başarılı bir çocukluk ve okul hayatı yaşatmak.Ülkemizin büyük ihtiyaç duyduğu yepyeni bir eğitim anlayışını getirmek.

Hepimiz için en değerli varlıklarımız çocuklarımız.Bunun için eğitimin çok ciddi bir iş olduğunun farkındayız.

UKEB İLE YOLDAYIZ…

bir yorum yazın