Küçük Kulüp Eğitim Kurumları

Küçük Kulüp Eğitim Kurumlarının Hatay Esenyalı Kampüsü 2014 yılında hizmete girmiştir. Kent merkezinde olmasına rağmen, “çölde vaha” benzeri 3 dönümü aşkın bahçesinde asırlık çam ağaçlarının ortasında bulunmaktadır. Dört tarafı ağaçlarla çevrili okul binamız 3 katlı olup, İzmir’in tarihini yansıtan en güzel Levanten evlerinin mimarisine sahiptir.  Yüksekliği dört metreye varan tavanlar, geniş pencereler, her yerde kullanılan ahşap dokular, çocuklarımız için sağlıklı yaşam alanları oluşturmaktadır.

Bahçelerimizde, çocuklarımız için özel tasarlanan geniş kum oyunu havuzu, kauçuk zeminden geniş oyun alanları, yepyeni arkadaşlıkların başlayacağı ağaç ev ve sayısız bireysel ve arkadaşları ile birlikte oynayacakları alanlar yaratılmıştır.

Çocuklarımızın güvenliğini ön plana alarak, çeşitli hayvan dostlarımızla birlikte olacakları ortamlarla, hayvan sevgisini yaşamalarını sağlıyoruz. Şirin tavşanlar, kuzular, tavuklar, horozlar, civcivler çocuklarımıza doğal yaşamın özelliklerini ve dünyamızı sevimli hayvan dostlarımızla da paylaştığımız bilincini aşılayacak.

Doğalgaz ile ısıtılan binamız, yapısal özelliklerinden dolayı, kış aylarında çok iyi ısındığı gibi, yaz aylarında da iklimlendirilmiş klimalarla serinletilmektedir. Alerjenleri ortadan kaldırmak için halı en az şekilde kullanılmıştır. Duvarlar, anti bakteriyel, antialerjik boyalar ile boyanmıştır.

Tüm eğitim kampüslerimizde olduğu gibi, sınıflarımız çocuklarımızın hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirecekleri şekilde tasarlanmıştır. Eğitimin kalitesini arttırmak amacı ile tasarlanan, Matematik Merkezi, Mind and Science Center- Language Center, Tasarım Merkezi, Çocuk Mutfağı, Hareket Merkezi, Recycling Center, Yaratıcı Drama ve Dinleme alanlarından oluşur.