Küçük Kulüp Eğitim Kurumları

DSCF6243

Küçük Kulüp Okullarına Hoş Geldiniz!

Tüm Küçük Kulüp Eğitim Kurumları ailesine ve 2015-2016 eğitim- öğretim yılına “Hoş geldiniz” demekten büyük mutluluk duyuyorum. 24 yıllık meslek hayatım boyunca her eğitim yılının başlangıcı aynı heyecanı yaşadığımı itiraf etmek istiyorum. Çünkü biliyorum ki sizlere ve çocuklarımıza içtenlikle söylediğimiz bu “hoş geldiniz” ile başlıyor her şey. Sizlerin heyecanı, tatlı telaşı bizlere de geçiyor. Yepyeni dostlar ve sevgili yavrularımızla tanışmanın heyecanının yanı sıra görevlerimizin bilinci ve sorumluluğu ile heyecanlanıyoruz.

Sizlere kısaca Küçük Kulüp Eğitim Kurumlarının yolculuğundan bahsetmek istiyorum.

Her şey,2006 yılında Küçükyalı ‘da açılan ilk şubemiz ile başladı. Küçük Kulüp Okullarımızı kurarken aklımda ve kalbimde tek bir düşünce vardı. “İyi ve nitelikli insanlar yetiştirmek”…Daha sonra ailelerimizden gelen talepler üzerine Karşıyaka, Narlıdere ve Hatay Şubelerimizle büyüyerek daha fazla çocuğumuza ulaşma imkanı bulduk.

Eğitim,öğretime bakış açısı olarak, çocuklarımızın gelişimi için aile ve okul arasındaki işbirliğine önem veren ve bu yolda birlikte ilerlemenin vazgeçilmez olduğunu bilen bir anlayış benimsedik.. Bu bağlamda ailelerin okul ortamına katılımı için çeşitli olanaklar sunduk.

Okullarımızın eğitim programlarını, her bir çocuğumuzun bireyselliğine hizmet eden anlayışla geliştirdik. Kapsamlı bir Rehberlik birimi oluşturduk. Çocuklarımızın tüm gelişim süreçlerini objektif gözle değerlendirecek bir sistem kurduk. Edindiğimiz bilgileri ailelerimizle aynı objektiflikle paylaştık, birlikte programlar, planlar yaptık, değerlendirdik. Böylece çocuklarımızın bireysel özelliklerini öğrenip, kendi potansiyellerinin en üst noktasına çekebilme şansını elde ettik. Tüm bu süreçte velilerimizin katkısını da yadsıyamayız elbette. Ortak dil oluşturmak için onların emekleri olmasa bugün bu başarıları elde edemezdik.

Dünyaca kabul görmüş programların,eğitim uzmanlarımızca sentezlenmesi ile hazırlanmış programlarımızla, çocuklarımızın dengeli, sorumlu, içinde yaşadıkları topluma ve dünyaya duyarlı bireyler olmalarını sağlıyoruz.Çocuklarımızı,kendi kültürüne ve ATATÜRK ilkelerine sahip çıkan,öz güvenli olduğu kadar,güvenilen insan olan, dürüst, başkalarına saygı duyan,aile bilinci gelişmiş, çalışkan,araştırmacı,doğa ve insan sevgisi olan bireyler olarak yetiştirmek temel amacımızdır.

Bu programlarla yetiştirdiğimiz, İlkokula Hazırlık sınıflarımızdan mezun olan çocuklarımızı İlkokul, hatta ilerleyen çağlarında da takip etmek bizler için hem çok keyifli, hem de büyük bir sorumluluk. Bu nedenle akademik, psikolojik ve sosyal alanlarda son derece güçlü olarak yetiştirdiğimiz çocuklarımızın okullarındaki başarıları da yakından takip ediyoruz. 6 yaşta okul tercihi döneminde ise özel toplantılar düzenleyerek ailelerimizi bu stresli günlerde yalnız bırakmıyoruz.

Uzun süren ve çok bol emek isteyen çalışmalarımız sonucunda, tüm eğitim tecrübemizi kullanarak, bir insanın hayatındaki en önemli dönemi, yani çocukluk dönemini “MUTLU” yaşayan, mutlu bireyler yetiştiriyoruz.

Web sayfamızı inceleyerek pek çok konuda ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz, ancak konusunda tecrübeli Uzman Psikologlarımız yöneticilerimiz ve eğitimcilerimiz okullarımızda sizleri ağırlamaktan ve sorularınızı cevaplandırmaktan mutluluk duyacaklardır.

Anne, Baba olmanın tadını çıkartacağınız, huzurlu,sağlıklı, mutlu bir eğitim yılı dileklerimle….

                                                                                                                                                                    Okul Kurucusu

                                                                                                                                                                      FİLİZ ÜSTEL