Küçük Kulüp Eğitim Kurumları

DSC_9058

KÜÇÜK KULÜP OKULLARINDA MÜZİK ÇALIŞMALARI

 Çocukların bebeklik dönemlerinden itibaren doğal yaşamdaki seslere duyarlılıkları, aslında müziğin doğal bir başlangıcıdır. Okul öncesi dönemde ise, müzik eğitiminde duyma, dinleme, dikkatini seslere yoğunlaştırabilme ve uygun tepkiyi verebilme becerilerini kazandırmak önemlidir Bunun için müzik çalışmalarımız, çocuklarımızın müzik zekalarını keşfedici, geliştirici, ritim duygusu kazandıran, müzik dinleme becerilerini geliştiren özelliklerde gerçekleştirilmektedir.

 MÜZİK DERSLERİ İLE ÇOCUKLARIMIZ:

  • Ritimleri tekrarlayarak el, ayak koordinasyonu sağlarken müzik, matematik, sosyal zekalarına hizmet eden çalışmalar yapılır.
  • Çocuklar, duygularını müzik yolu ile ifade ederken, bir gruba ait olma bilinci, güven duygusu, sesini kullanma ve kontrol etme becerisi kazanırlar.
  • Şarkı söyleme sırasında veya enstrüman kullanılan durumlarda göz teması kurabilmeyi, dikkatini müziğin ritmine yoğunlaştırabilmeyi öğrenirler.
  • Orff metodu ile çalışmalar yıl boyu sürer.
  • Çocuklarımız yıl içinde Müzik derslerinde öğrendikleri şarkılardan seçtikleri parçalarla ailelerine sene sonu harika bir KORO çalışması sergilerler.
  • Tüm dersler, Konservatuar müzik bölümü mezunu öğretmenleri eşliğinde yapılmaktadır.

 İYİ BİR MÜZİK DİNLEYİCİSİ OLMAK

Müzik yapmak kadar iyi bir müzik dinleyicisi olmanın da önemli olduğunu düşünüyoruz. Müzik derslerinde ve ders dışında da klasik müzik ve Dünya müziklerinden faydalanarak çocuklarımızın gelecekte iyi birer dinleyici olmalarını istiyoruz.

GERÇEK MÜZİSYENLERLE TANIŞMAK

Öğrenmenin en etkili yollarından biri de iyi rol modelleri izlemektir. Bu düşünce ile çeşitli alanlarda profesyonel müzisyenler okullarımıza ziyarete gelir, çocuklarımız Senfoni ve Operanın provalarına giderler. Konservatuar ziyaretleri ile genç müzisyenlerle tanışma fırsatı bulurlar.