Küçük Kulüp Eğitim Kurumları

Küçük Kulüp Eğitim Kurumları’nın Karşıyaka Kampüsü 2009 yılında hizmete girmiştir. Karşıyaka Yalı Caddesi üzerinde bulunan konumu çocuklarımızın okullarına ulaşımında büyük kolaylık sağlamaktadır.

Okul binamız 2 katlı olup, İzmir’in o büyülü geçmişini yansıtan, en güzel Levanten evlerinin mimarisine sahiptir. Yüksek, 3.5 metreye ulaşan tavanlar, geniş pencereler, her yerde kullanılan ahşap dokular, çocuklarımız için sağlıklı yaşam alanları oluşturmaktadır. Binamızın arka ve ön cephesinde bulunan bahçelerimiz, çocuklarımızın bireysel ve arkadaşları ile birlikte oynayacağı oyuncaklarla donatılmıştır.

Arka bahçemizde bulunan 40 yıllık limon, portakal ve turunç ağaçları yaz aylarında gölgeleri, mevsiminde meyveleri ile çocuklarımız için ellerinden geleni yaparlar. Bahçeden toplanan limonlarla hazırlanan limonataların tadını hiçbir yerde bulmak mümkün değil…

Doğalgaz ile ısıtılan binamız kış aylarında çok iyi ısındığı gibi, yaz aylarında da iklimlendirilmiş klimalarla serinletilmektedir. Alerjenleri ortadan kaldırmak için halı en az şekilde kullanılmıştır. Duvarlar, anti bakteriyel, antialerjik boyalar ile boyanmıştır.

Tüm eğitim kampüslerimizde olduğu gibi, sınıflarımız çocuklarımızın hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirecekleri şekilde tasarlanmıştır. Eğitimin kalitesini arttırmak amacı ile tasarlanan, Matematik Merkezi, Mind and Science Center- Language Center, Tasarım Merkezi, Çocuk Mutfağı, Hareket Merkezi, Recycling Center, Yaratıcı Drama ve Dinleme alanlarından oluşur.