Çocuklarımızdaki gelişimi kalıcı kılmak amacıyla, akademik ve yaşamsal beceri kazandıran programlarımız,    “ sarmal sistem” ile zenginleştirilmiştir. Sarmal Sistem, farklı konular, kavramlar vb. öğrenme hedefleri için farklı şekillerde hazırlanan, basitten karmaşığa çeşitli etkinliklerin çocuklarımıza sunulması tekniğidir. Pek çok materyal, etkinlik ve oyun ile desteklenen sistem, bilgiyi alma –  kullanma konusunda çocukların daha nitelikli deneyimler oluşturmalarına, yaşayarak öğrenmelerine sebep olur.

 

Eğitim programlarımız, her ay farklı konular üzerinde yapılandırılmış etkinliklerle planlanır. Çalışmalar, çocuklarımızın gelişimlerinin sürekliliğini destekleyen niteliklerde “çok yönlü gelişimi”  ve temel bilişsel, fiziksel, dil, sosyo-duygusal gelişim, özbakım becerilerini desteklemektedir.

 

Eğitim Programlarımızın temel amaçlarından biri çocuklarımızın potansiyellerini ortaya çıkararak, performansa dönüştürmelerine destek olmaktır. Yapılan çalışmalar, çocuklarımızın sosyalleşmelerini, özgüven duygularının gelişimini, dil becerilerinin ve bilişsel performanslarının artmasını sağlamaktadır.

 

Çocuklan en temel öğrenme aracı “ oyun” dur. Bu bakış açısı ile eğitim programlarımızın içeriklerinde temel etkinlik olarak oyun kullanılmaktadır.