Özellikle tüm anneler için okulun en önemli detaylarından olan çocuklarımızın yemek düzeni, okullarımızda özenli bir programla hazırlanmıştır. Çocuklarımızın hayatları boyunca kullanacakları pek çok kavramı ve alışkanlığı bu dönemde edindiklerini düşünerek, sofra kuralları, beslenme alışkanlıkları, damak tatlarını geliştirmeyi de eğitim felsefemizin içinde değerlendiriyor, programlarımızın kazanımlarının içine alıyoruz.

Okullarımız kendi mutfaklarında, aşçılarımız tarafından pişirilen yemekler, öğretmenlerinin eşliğinde sınıflarımızda hazırlanan masalarda çocuklarımıza servis edilir. Özenli ortam ve  onların damak zevkine uygun hazırlanan yemeklerle pek çok çocukta karşılaşılan yemek sorununu da aştığımızı gözlemliyoruz.

 

Menülerimizde kesinlikle hazır çorbalar, katkılı gıdalar, asitli içecekler kullanılmamaktadır. Çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerine destek vermek amacıyla menülerimizde şeker kullanımı son derece sınırlandırılmıştır. Kurabiye, kek gibi ürünler menülerimizde sınırlı sayıda olup, bu ürünler keçiboynuzu veya pekmez ile hazırlanmaktadır. Okullarımızda kutlanacak doğum günlerinde pasta tercihlerinizde şeker hamuru kullanılmamasına özen göstermenizi rica ediyoruz.

 

Ayrıca okulumuzun en keyifli bölümlerinden olan “ÇOCUK MUTFAĞIMIZ” da yapılan çalışmalarla pek çok kavramı ve  matematiksel bilgiyi vermemizin yanı sıra kendilerinin hazırladığı birbirinden lezzetli yiyeceklerle en iştahsız çocukların bile iştahlarının açılacağını düşünüyoruz.

Yemek listelerimiz diyet uzmanımız tarafından çocukların gelişimlerine uygun olarak hazırlanarak her ay web adresimizde yayınlanmakta ve ailelerimizin mail adreslerine ulaştırılmaktadır.