Küçük Kulüp Eğitim Kurumları

2-6 yaş arasında eğitim veren okullarımıza başlayan, ailesinin ve evinin dışında bir dünya olduğunu henüz yavaş yavaş fark eden minik yavrularımıza, yuvalarının aynı sıcaklığını, anne-babalarının şefkatini vermek, okul kavramını benimsetmek ve sevdirmek öncelikli görevimizdir. Çünkü biliyoruz ki çocuklarımız sevildikleri, kendilerini güvende hissettikleri yerde mutlu olur ve öğrenirler. Yine biliyoruz ki huzurlu ortamlar insanların, potansiyellerini en iyi şekilde performansa dönüştürdükleri ortamlardır.

2c


Okullar çocuklarımızın ilk sosyal hayata açıldıkları, özgüvenlerini sergiledikleri, öğrenmeyi öğrendikleri, ilk arkadaşları ile tanıştıkları yerdir. Üstelik yaşamlarının ilk ve en önemli yıllarında, yani hayat boyu kullanacakları ilk referans bilgilere sahip oldukları yaşlarda edindikleri bilgiler hayati önem taşımaktadır. Çünkü hiçbir zaman hatırlamadığımız ama duygularımıza ve davranışlarımıza yön veren işte bu referans bilgilerdir. Yani kısaca sistemin kurulduğu, karakterin oturduğu bu yaşlarda doğru alınan eğitim tüm dönemlere hizmet eder.  İşte tüm eğitimimizde bize yol gösteren temel anlayış budur.

1

Her çocuğun birbirinden farklı özelliklere sahip, özel bir birey olduğunu da göz ardı etmeyen eğitim anlayışımız sayesinde, ilgi alanlarının yeteneklerinin farkında çözüm yeteneği güçlü, doğa ve insan sevgisi ile dolu, kendine ve çevresine saygılı, tüm bu özelliklerin kişilik özellikleri olarak benimsetildiği fark yaratacak çocuklar yetiştiriyoruz.

3

Sevgi, saygı, güven, şefkat ve anlayışın en üst değer olduğu okullarımızda büyüyen çocuklarımız, özgüveni yüksek, özgür ve yaratıcı düşünce yapısına sahip meraklı, keşfetmekten, öğrenmekten zevk alan, kendini, düşüncelerini doğru şekilde ifade eden demokratik, erdemli bireyler olacaklar.

 

4

 

Aktif eğitim ilkeleri ve çoklu zeka kuramının temelleri doğrultusunda hazırlanan programlarımız ile çocuklarımız öğrenmenin merak etmenin araştırmanın, deneylerin, gözlem ve gezilerin ne denli eğlenceli olduğunu keşfedecekler.

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Eğitimimiz ve Matematik programlarımız sayesinde çocuklarımız harika bir akademik alt yapı oluştururlar. 6 yaş İlkokula Hazırlık sınıflarımızdan mezun olduktan sonra akademik ve psikolojik açıdan ilkokula hazır başarılı birer öğrenci olurlar. Mezun ettiğimiz her öğrencimiz için, gidecekleri İlköğretim Okuluna çocuğumuzu tüm yönleri ile tanıtacak Rehberlik Birimimizin hazırladığı son derece ayrıntılı bir rapor gönderiyoruz. Böylece İlköğretim öğretmenleri çocuğumuzu

yakından tanımanın avantajını yaşarken, çocuğumuzda en kısa sürede okuluna adapte olmanın keyfini yaşamaktadır…